Izložba "7000 godina žabnjanskog kraja"
Autor: Vesna Benković, 26. 9. 2019.

U prvom jesenskom tjednu učenici naše škole imali su prilike u bivšoj kino-dvorani kao i u knjižnici škole vidjeti izložbu "7 000 godina žabnjanskog kraja". Autor izložbe Antun Hosni osobno je učenicima prezentirao izložene fotografije, prvotno izložene u bivšoj kino-dvorani povodom Svetoivanjskih dana 2019.

Naime, u lipnju ove godine KUD „Tomislav“ organizirao je izložbu povijesnih fotografija koje svjedoče o kontinuitetu života ljudi od prapovijesti (mlađeg kamenog doba) do danas u žabnjanskome kraju.

Izložba se sastoji od fotografija koje je gospodin Hosni tijekom dugo godina prikupljao ali i osobno snimio.

Učenici su, zajedno sa svojim razrednicama vrlo zainteresirano pratili izlaganje i objašnjenja pojedinih fotografija značajnih za zbivanja i događaje iz povijesti našeg zavičaja. Jer, rijetka su mjesta koja se mogu pohvaliti tako dugom i kontinuiranom poviješću života na ovako malom prostoru. S obzirom na kratkoću vremena, nisu mogli biti obrađeni i objašnjeni svi značajni trenutci prikazani na fotografijama.

Autor izložbe je naglasio da je, osjeti li se interes i potreba, spreman u svakom trenutku doći i opširnije obraditi i objasniti prikazane fotografije,  a i provesti učenike kroz Zavičajnu zbirku (muzej) i predstaviti uporabne predmete koje su koristili žitelji ovog kraja u svakodnevnom životu.

Učenici i neki razrednici upisali su svoje dojmove u Knjigu dojmova, a autor izložbe  naglasio je da se raduje ponovnom susretu sa učenicima i nastavnicima naše škole.