VAŽNO- Obavijest
Autor: Karlo Pandur, 15. 3. 2020.

SVETI IVAN ŽABNO

Sveti Ivan Žabno, 15. ožujak  2020.

OBAVIJEST ZA DJELATNIKE, RODITELJE, UČENIKE – VAŽNO!!!

S obzirom da od ponedjeljka 16.3.2020. krećemo sa izvođenjem nastave na daljinu podijelio bih s vama najvažnije informacije:

1) Kako smo završili s registracijom tableta u MDM sustavu, molio bih roditelje učenika 5.a, 5.b i 5.c, te 7.a i 7.b razreda kao i roditelje učenika 6.-ih i 8.-ih razreda koji nemaju računalo ili pristup internetu da preuzmu tablete u ponedjeljak u vremenu od 8,00 do 12,00 sati.

2) Osnivač Koprivničko-križevačka županija otkazala je prijevoz učenika zbog neodržavanja nastave. Škola će osigurati prihvat učenika razredne nastave čiji roditelji nisu u mogućnosti ostaviti djecu pod nadzorom kod kuće, te će za njih biti organiziran neki oblik nastave (praćenje obrazovnog programa na televiziji).

3) Preporuka Osnivača je da otkažemo nabavu svih namirnica a posebice voća i povrća za školsku kuhinju u iduća dva tjedna. Budući je škola dužna osigurati prihvat učenika razredne nastave, preporuka je da se za te učenike pripremaju jednostavniji obroci od namirnica koje imamo na skladištu.

4) Što se tiče praćenja nastave, učenici 1.-4. razreda pratit će nastavu na 3.programu HRT-a prema sljedećem rasporedu:

Razred

1.razred OŠ

8,00-10,00

2.razred OŠ

10,00-12,30

3.razred OŠ

13,00-16,00

4.razred OŠ

16,00-19,00

Nastava kreće s emitiranjem od ponedjeljka 16.ožujka 2020.

Učenici 5.-8.razreda OŠ moći će od ponedjeljka 16.3.2020. pratiti online nastavne sadržaje preko Sportske televizije prema sljedećem rasporedu:

Sportska televizija - razred termin – predmeti:

5. razred OŠ:  8 – 9.30 h MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6. razred OŠ:  9.30. – 10.45. h POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7. razred OŠ:  10.45 – 11.50 h MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred OŠ:  11.50 – 12.45 h HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

U ponedjeljak i utorak će razrednici 5.-8.razreda testirati virtualne razrede, a od srijede bi trebalo sve krenuti u punom obliku.  Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Osim tih sadržaja svi predmetni nastavnici će osim ovog osnovnog paketa pripremati vlastite sadržaje i organizirati suradnju u svojim virtualnim razredima. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom organizirat će nastavu u 5. ili 6.satu taj dan. Razrednici bi trebali svaki radni dan u virtualnim razredima podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan. Upute za učenike neka budu jasne i razumljive kao i domaće zadaće kako bi mogli pratiti njihov rad. Prisutnost učenika pratite kroz njihove aktivnosti u virtualnom razredu. Nije nužno da učenici prate nastavu u realnom vremenu, ali moraju biti aktivni tijekom dana. U slučaju da učenik nije bio aktivan cijeli dan, roditelj učenika mora opravdati njegovu neaktivnost razredniku. Učenicima treba slati povratne informacije različitim metodama vrednovanja kao što su učenje i vrednovanje za učenje, a vrednovanje naučenog za sada nije obavezno.

5) U uvjetima proglašene epidemije na području RH, a s ciljem osiguranja kontinuiteta odgojno-obrazovnog procesa učenicima koji su stekli pravo na pomoćnika u nastavi omogućava se da za vrijeme izvođenja nastavnog programa i kurikuluma na daljinu i dalje koriste stečeno pravo na pružanje potpore pri savladavanju nastavnog programa. Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je koristiti u školi ako učenik dolazi u školu (razredna nastava) ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće. Međutim, u ovome drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja učenika i privola pomoćnika u nastavi. Pri tom je uslugu moguće koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, a najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

6) Dok su zaposlenici na radnom mjestu u školi, tehničko osoblje škole mora postupati prema naputcima i provoditi mjere zaštite na radnom mjestu sukladno uputama.

7) U uvjetima proglašene epidemije na području RH, u periodu od sljedeća dva tjedna neće se održavati nikakve aktivnosti u sportskoj dvorani škole.

Ravnatelj:

Tomislav Hanžeković